Płytki wielkoformatowe w nowoczesnej łazience

łazienka

Płytki wielkoformatowe już od kilku lat cieszą się ogromną popularnością. Są idealne dla osób, które marzą o nowoczesnym wystroju swojej łazienki, a jednocześnie pragną cieszyć się wygodą jaką oferują kafelki.

Jak wyglądają płytki wielkoformatowe?

Płytki o dużym formacie występują zarówno w kształcie kwadratów, jak i prostokątów. Aby płytka prostokątna była uznana za wielkoformatową, przynajmniej jeden z jej wymiarów, powinien przekraczać 30 cm. W przypadku płytki kwadratowej jej wymiary powinny wynosić minimum 60 cm x 60 cm. W ostatnich latach coraz większą popularnością cieszą się większe płytki o wymiarach 100 cm x 100 cm oraz 60 cm x 120 cm, choć na rynku dostępne są nawet płytki o rozmiarze 120 cm x 240 cm i większe.

Zalety płytek wielkoformatowych

Kafelki o formacie XXL sprawiają, że każda łazienka prezentuje się elegancko i nowocześnie. Doskonale wyglądają w większych pomieszczeniach, choć odpowiednio dobrane będą ciekawą ozdobą nawet najmniejszej łazienki.  Jakie jeszcze są główne zalety płytek o wielkim formacie?

Możliwość montażu w całym pomieszczeniu

Płytki wielkoformatowe z powodzeniem mogą być stosowane na ścianach oraz podłodze. Ich zastosowanie na całej powierzchni łazienki sprawia, że uzyskujemy efekt jednolitej tafli. Taki zabieg sprawia, że pomieszczenie wydaje się większe i bardziej przestronne.

Szeroki wybór wzorów i kolorów

Płytki wielkoformatowe występują w wielu wzorach, dlatego można je stosować w łazienkach o różnorodnym stylu i kolorystyce.  Choć ich kolorystyka jest niezwykle bogata, to najczęściej stosowane są uniwersalne odcienie bieli, szarości i czerni lub modne motywy imitujące drewno, kamień czy metal.

Wytrzymałość i trwałość na lata

Wielkoformatowe kafelki najczęściej wykonane są z wytrzymałego gresu, który nie chłonie wody i jest niezwykle łatwy do wyczyszczenia. Dodatkowo ten rodzaj materiału jest odporny na wszelkie zarysowania. Ceramiczne płytki są idealnym wyborem dla osób, które planują montaż ogrzewania podłogowego.

Układanie płytek wielkoformatowych

Montaż płytek o dużym formacie wymaga odpowiedniego sprzętu oraz umiejętności. W przypadku tego rodzaju pokrycia ścian i podłóg, niezwykle trudno jest ukryć wszelkie niedoskonałości i niedociągnięcia, dlatego warto powierzyć kładzenie płytek XXL specjalistom. Wykwalifikowani glazurnicy są w stanie przyciąć płytki bez uszkodzenia ich struktury. Poszukując fachowców od wykończenia wnętrz Warszawa, warto wziąć pod uwagę nie tylko ceny za oferowane usługi, ale dotychczasowe realizacje w zakresie montażu wielkich płytek. W przypadku planowania remontu obejmującego kilka pomieszczeń można rozważyć skorzystanie z ofert profesjonalnych firm remontowych oferujących kompleksowe wykończenia wnętrz.

Firma Baltic Interiors realizuje wykończenia wnętrz z użyciem płytek wielkoformatowych: https://baltic-interiors.com/wykonczenia-wnetrz-warszawa/