Płytki w salonie? Dlaczego nie!

płytki w salonie

Planując wykończenie podłogi w salonie, przeważnie decydujemy się na drewno lub dywan. Zależy nam bowiem na cieple i przytulnej atmosferze, którą często zapewniają te właśnie materiały. W wypadku wspomnianego pomieszczenia zastosowanie kafelków może budzić wątpliwości. Wielu osobom kojarzą się one z zimnem albo raczej z przestrzenią kuchni czy łazienki. Jak się jednak okazuje, płytki w salonie mogą sprawdzać się zaskakująco dobrze.

Więcej informacji: https://budowa-domow.net.pl/

Szeroki wybór rodzajów kafelków dostępnych w sklepach powoduje, że mamy możliwość znalezienia idealnego modelu do niemal każdego pomieszczenia. Jeśli bardzo zależy nam na atmosferze ciepła, możemy postawić na płytki drewnopodobne – doskonale imitują one panele, stare dębowe deski czy egzotyczne drewno. Wybierając kafelki do salonu, warto też zdecydować się na kamień naturalny. Jest on nieco droższy niż popularny gres, ale z pewnością warty swojej ceny – twardy, wytrzymały i niezwykle piękny. Dobrym pomysłem będą na przykład płytki granitowe polerowane albo marmur. Tego rodzaju materiały wykończeniowe dodadzą przestrzeni eleganckiego, prestiżowego charakteru. Będzie to zatem doskonała inwestycja na lata.

Więcej informacji: https://dom-4you.pl/

Osoby, które obawiają się zimna, mogą też zainwestować w ogrzewanie podłogowe. Zarówno płytki ceramiczne, jak i kamień naturalny nadają się do tego doskonale, jako że świetnie przewodzą ciepło. Warto też wspomnieć o licznych zaletach kafelków. Są one odporne na uszkodzenia, bardzo trwałe i łatwe w czyszczeniu. Utrzymanie ich w dobrym stanie nie stanowi żadnego wyzwania. Dlatego też warto zastosować je również w salonie – odpowiednio zaaranżowane wspaniale ozdobią to pomieszczenie i będą cieszyć oko przez wiele lat.

Więcej informacji: https://idom.net.pl/