Panele tapicerowane – czyli jak ocieplić ścianę jednocześnie wzbogacając aranżację wnętrza

panele tapicerowane

Piękne, efektywne i co najważniejsze wygodne oraz miłe w dotyku – panele tapicerowane jeszcze powszechniej pojawiają się w kompozycjach pomieszczeń, wyróżniając ich charakter, natomiast również wizualnie ocieplając powierzchnię. Czemu tak je uwielbiamy? Są wszechstronne, dostępne w wielu rozmiarach oraz odcieniach, natomiast do tego proste w montażu – to doskonałe wyjście dla osób, jakie poszukują ciekawej ozdoby, sposobu na natychmiastową zmianę pomieszczenia, lub elementów potrzebnych do zrobienia tapicerowanego zagłówka.

Mnogość kształtów i rozmiarów paneli

Panele tapicerowane dostępne są w ogromnej palecie wzorniczej do doboru. Mnóstwo odcieni tapicerek, wymiarów, kształtów, natomiast również szansa zamówienia poszczególnych elementów na wymiar powoduje, iż z łatwością można je wybrać do własnych wymagań oraz preferencji. W asortymencie wielu sklepów, dostępne są tapicerowane panele podtrzymane w klasycznych rozmiarach takich jak koło, kwadrat, trójkąt, jak również prostokąt. Dodatkowo dobrą opcją są stylizowane, finezyjne panele ozdobne. Wielkim zainteresowaniem cieszą się pomiędzy innymi panele tapicerowane pikowane, natomiast również panele tapicerowane z guzikami.

Elastyczność paneli tapicerowanych

Panele tapicerowane dobrze sprawdzą się w sypialniach, pokojach dziecięcych, salonach, domowych biurach lub przedpokojach. Mogą być zastosowane także jako miękkie podparcie ściany za łóżkiem i kanapą, jak również zniewalająca ozdoba na ścianie TV, dekoracja wnęki okiennej czy siedzenia w przedpokoju. Dużą wartością paneli jest prosty oraz samodzielny montaż DIY, jaki nie potrzebuje pomocy specjalisty. Panele można łączyć za pomocą kleju montażowego czy gdy zależy nam na możliwości zmiany kompozycji w każdej chwili, rzepów punktowych czy opasek rzepowych.

Właściwości izolujące dźwięk

Dzięki wykorzystaniu profesjonalnych produktów panele mają wpływ na akustykę oraz zachowanie temperatury w pomieszczeniu. Badania Instytutu Techniki Budowlanej potwierdzają izolacyjność dźwiękową paneli tapicerowanych. na poziomie 70%. Panele tapicerowane, dobrze sprawdzą się więc w miejscach, jakie potrzebują obniżenia odgłosu czy wpływu dźwięku z zewnątrz – bawiących się dzieci, telewizora sąsiada lub ulicznego hałasu. Panele pokazują także właściwości docieplające, stając się doskonałą ochroną chłodnych ścian.

Bezpieczeństwo w pokoju dziecka

Oczywistym doborem wydają się wnętrza służące wypoczynkowi, inaczej sypialnia, salon oraz pokój dziecięcy. Miękkie panele dobrze sprawdzą się jako wezgłowie za łóżkiem, aranżacja na ogromnej ścianie w salonie lub ozdoba w zakątku zabaw. Co więcej, gdy zdecydujemy się na montaż na rzepy, panele również staną się zabawką sensoryczną dla własnych pociech. Panele dekoracyjne, stały zrobione z produktów pewnych zarówno dla dzieci, jak również czworonogich mieszkańców.

łóżko dziecięce drewniane

Właściwości docieplające

Panele tapicerowane będą stanowić kolejną powierzchnię izolacyjną na ścianie, co z pewnością przełoży się dobrze na temperaturę będącą w pomieszczeniu i na zmniejszenie wydatków ogrzewania. Pamiętajmy natomiast, iż w żadnym wypadku nie zastąpią one odpowiedniej izolacji samych ścian.

Artykuł powstał przy wsparciu oraz inspiracji sklepu meblowego Meble-Bogart.pl. Zdjęcie główne prezentuje: https://www.meble-bogart.pl/lozko-bez-wezglowia-z-podnoszonym-stelazem-porto-160×200—grafit-p-48125-78-16.78.html