Noworoczne sprzątanie – od czego zacząć?

Noworoczne sprzątanie

Nowy rok, nowe mieszkanie, ty i oczywiście wszystkie zwyczaje. To tak nie działa – najczęściej nowy rok nie przynosi wielu rozwiązań, a jedynie tylko kilka planów. Jednym z nich jest sprzątanie w przestrzeni życiowej. To warto doprowadzić do końca! Od czego jednak zacząć?

Małe kroczki

Pamiętaj, że sprzątanie w całym mieszkaniu to dość wymagające zadanie – zwłaszcza jeśli dawno nikt się nim nie zajmował. Nie rzucaj się zatem na głęboką wodę i zacznij od małych kroczków, które pomogą ci w zobaczeniu, że rzeczywiście warto popracować nad tą przestrzenią. Jednego dnia z pewnością tego nie zrobisz – daj sobie tydzień na powolne sprzątanie, które będzie jednak bardzo gruntowne. Może ci w tym pomóc planer, który usystematyzuje działania w obrębie mieszkania.

Pozbądź się tego, co nie jest potrzebne

Noworoczne sprzątanie powinno trochę oczyścić twoją przestrzeń z niepotrzebnych rzeczy. Pozbądź się ubrań, których nie nosisz, produktów, z których nie korzystasz. Wyrzuć lub oddaj to, co wcale nie jest ci potrzebne, a z pewnością zauważysz różnicę. Zrób także porządki w szafach i poukładaj wszystkie rzeczy tak, by łatwo było ci z nich korzystać. Z przodu te, które są używane częściej, z tyłu te, z których korzystasz rzadziej.

Podłogi, okna, szafki

Podczas noworocznego sprzątania nie obejdzie się bez wyczyszczenia wszystkich tych przestrzeni, o których czasem zapominamy. Chodzi oczywiście o szafki (tak, także na górze i w środku) oraz okna, które traktujemy po macoszemu. Przyda się również umycie podłóg, a nie tylko odkurzanie ich. Zaopatrz się w mop Profi i zabierz się do dzieła – zobaczysz, szybko pójdzie. Pamiętaj, by umyć wszystkie elementy mieszkania dokładnie. Tak, to dotyczy także fug w łazience. Dlatego właśnie dobrze jest dać sobie kilka dni na sprzątanie. Lepiej rozłożyć w czasie dokładne porządki.

Noworoczne porządki mogą być czasochłonne i pracochłonne, jednak z pewnością ci się opłacą. Twoje mieszkanie będzie idealnym miejscem do życia. Jeśli chcesz dowiedzieć się, z jakich akcesoriów korzystać podczas sprzątania, koniecznie zajrzyj na Leifheitsklep.pl.