Jakie są najlepsze obrazy ścienne?

obraz na ścianie

Dodatki w pomieszczeniach są szczegółem poprawiającym estetykę pełnego wnętrza – dobrze dostosowane mogą całkowicie zmienić wystrój salonu, sypialni, kuchni lub gabinetu. Od wieków najciekawszą ozdobą wnętrz są obrazy, na które w ostatnim czasie decyduje się jeszcze więcej osób, gdyż stanowią one doskonałą dekorację wnętrza. Jednak czym kierować się wybierając obrazy ścienne? 

Jak wybierać obrazy ścienne?

Dobierając ozdobę na ściany, jak na przykład obraz na płótnie, należałoby kierować się paroma praktycznymi regułami. Podążanie za nimi zdecydowanie uprości podjęcie właściwej decyzji. Jak więc doskonale dostosować dekorację ścienną do wnętrza mieszkania? Obraz musi mieć to coś, co sprawia, iż tworzy dobre skojarzenia, polepsza nastawienie oraz przywołuje na myśl pozytywne wspomnienia. Również powinien również znaczyć osobowość oraz zainteresowania gospodarza. Dobrze, jeżeli dekoracja – obraz na płótnie lub obraz w ramie – zachęca do dyskusji, natomiast nie jedynie jest pięknym wykończeniem pomieszczenia domu, lub również mieszkania.

Jaki obraz na ścianę do salonu? 

Obraz jednak stanowi mały szczegół, może zmienić wystrój pomieszczenia. Należałoby natomiast zadbać o to, by jego temat, estetyka, barwa, natomiast chociażby model ramy był dostosowany do stylu, w jakim urządziliśmy salon. Wówczas będzie on tworzył z wnętrzem spójną całość. Oczywiście jest również tak, iż chcemy, by obraz kontrastował z pomieszczeniem. W takim przypadku trzeba zdecydować się na rozwiązanie całkowicie odmienne aniżeli wymagałaby tego konwencja salonu. Wybierając obraz do pokoju gościnnego wyposażonego w stylu modernistycznym, mamy duże pole do popisu.

Obrazy na ścianę – jednak w jakiej oprawie?

W ramach pozłacanych najefektowniej prezentuje się malownictwo dawne. Obrazy oraz portrety należałoby oprawić w profile sprawiające poczucie głębi. Do współczesnych prac pasują ramy proste oraz małe. Do obrazów w ciepłej barwie dobierz ramę w jasnej barwie. Do tychże w chłodnej gamie – chłodną. Winna ona nawiązywać do jednego spośród kolorów kompozycji. Jeżeli do przeważającego, niech będzie o ton jaśniejsza czy ciemniejsza.

Jak wieszać obrazy?

Nim dobierzemy obraz do poszczególnego miejsca, musimy zastanowić się, jak zamierzamy go zawiesić. Umiejscowienie dodatków odgrywa niezwykle ważną rolę w stylistyce pełnego pomieszczenia oraz może zadziałać zarówno korzystnie, jak również negatywnie. Obrazy do sypialni nad łóżko powinny być na tyle duże, by pasowały do wielkiej ramy czy zagłówka łóżka. W owym wypadku bardzo małej wielkości obraz, umiejscowiony na środku, nie będzie prezentował się dobrze. 

Szukasz odpowiedniego obrazu? Wybierz spośród setek propozycji na https://obrazowo.pl