Jakie są elementy izolacji termicznej domu?

izolacja domu

Izolacja termiczna nie jedynie pozwoli na osiągnięcie komfortu termicznego w domach, lecz przede wszystkim przeciwdziała utratom energii. Ociepleniu poddaje się zatem zarówno elementy nośne, jak również domowe instalacje (np. izolacja cieplna rur gorącej wody oraz grzejnych, izolacja cieplna kominka). Izolacji cieplnej potrzebują przede wszystkim szerokie przestrzenie, poprzez które wchodzi ciepło, natomiast zatem przegrody zewnętrzne oraz dach, natomiast również te, jakie mają kontakt z gruntem, natomiast zatem grunty oraz ziemia na gruncie. W związku z tym istotne jest nie tylko ocieplenie domu, ale również kluczowa jest izolacja dachu, przez który może uchodzić bardzo dużo ciepła.

Izolacja termiczna

Dobre ocieplenie budynku zależy od typu oraz grubości użytych produktów, natomiast również od dobrego wykonawstwa, ponieważ błędy zrobione przy ociepleniu mogą być podstawą straty choćby 30% energii termicznej. Ściany zewnętrzne, poza funkcją strukturalną, mają za zadanie zabezpieczyć pomieszczenie domu przed wyziębieniem czy przegrzewaniem, bezpośrednim oddziaływaniem wiatru, opadami powietrznymi oraz szumem zewnętrznym. Muszą zatem cechować się niezwykle skuteczną izolacyjnością.

Izolacja akustyczna domu?

Materiały, jakich założeniem jest ocieplanie domu, mogą pełnić również specjalną funkcję – wyciszającą. Izolatory mogą mieć różną grubość, ich duży asortyment pozwala Ci dostosować artykuły do własnych potrzeb oraz Twój dom będzie cichy, przyjemny oraz wygodny. Jeżeli zależy nam na tym, aby w naszym domu było nie jedynie ciepło, lecz również cicho, zwróćmy uwagę na ocieplenie z funkcją wyciszania.

Miejsce zastosowania izolacji termicznej

To niezwykle ważna informacja przy doborze danego produktu. Normy na wyroby do izolacji cieplnej podają tylko wartości przypisywania wyrobów do pewnych poziomów czy grup z racji na dane właściwości. Nie precyzują oczekiwań w nawiązaniu do przewidywanych wykonań. Więc producenci produktów do izolacji cieplnej muszą deklarować obszar wykorzystania dla naszych wyrobów, natomiast co za tym idzie – dobrze je znaczyć oraz podawać wartości parametrów ważnych w określonym wykonaniu.

Styropiany EPS

Styropian wykonywany jest w paru odmianach o różnym preferowanym przeznaczeniu, natomiast w doborze właściwego materiału pomaga informacja na pudełku. Stosuje się często trzy grupy styropianu: EPS 50 wykorzystywany w ociepleniu ścian warstwowych, EPS 70 czy 80 stosowanych przy ociepleniach fasad metodą BSO i EPS 100 jako izolacje posadzek.