Jakie cyfry na dom wybrać?

Oznakowanie budynku jest obowiązkiem, za którego niedopełnienie grozi nam kara grzywny. Z drugiej strony może przy okazji stanowić ciekawą dekorację elewacji budynku. Warto zatem zastanowić się głębiej, nad wyborem konkretnego rozwiązania. Do wyboru jest przede wszystkim tabliczka z numerem domu i oddzielne cyfry na dom. Przy czym to właśnie cyfry i litery na dom cieszą się dużym zainteresowaniem. Jaki mamy zatem wybór w tym zakresie? Na co zwrócić uwagę przy wyborze cyfr na dom?

Cyfry i litery na dom – rozmiar

Podstawową kwestią, jaką należy wziąć pod uwagę, wybierając cyfry na dom, jest ich rozmiar oraz kolor. I oba te czynniki mają znaczenie jak najbardziej praktyczne. Oznakowanie budynku musi bowiem spełniać jeden podstawowy warunek, jakim jest jego doskonała widoczność. Z tego też powodu należy wybierać cyfry na dom o takich rozmiarach i kolorystyce, które sprawią, że będzie je dobrze widać z drogi.

Jeśli nasz dom jest umieszczony głębiej, to koniecznie trzeba wybrać duże cyfry na dom. W przypadku domów położonych blisko ulicy lub oznakowania zamontowanego na ogrodzeniu można zdecydować się na nieco mniejsze cyfry i litery. Bo pamiętać trzeba również o tym, że oznakowanie budynku to nie tylko numer, ale także nazwa ulicy, przy której się znajduje. Co do kolorystyki cyfr i liter, to musi ona kontrastować z elewacją, aby być jak najbardziej wyraźna.

tabliczki adresowe ledoferta

Dekoracyjny numer domu

Numery i cyfry na dom mogą być pięknym dopełnieniem elewacji, stając się jednym z ważnych elementów dekoracyjnych budynku. Pozwala na to bogaty wybór tego typu produktów, które odznaczają się ciekawą stylistyką. Związane jest to przede wszystkim z eleganckimi czcionkami, które nadają cyfrom i literom interesującego designu.

Ponadto cyfry na dom dostępne są w różnej kolorystyce, którą warto dopasować na przykład do kolorów ram okiennych, drzwi, dachu czy innych elementów elewacji budynku. Oczywiście cały czas z uwzględnieniem zachowania pełnego kontrastu pomiędzy samą elewacją a numerem domu. Oryginalnym rozwiązaniem są przy tym numery domu montowane na specjalnych dystansach, co daje świetne efekty wizualne.

Gdzie kupić cyfry na dom?

O ile cyfry na dom są dostępne praktycznie w każdym większym markecie budowlanym, to o wiele wygodniej i szybciej kupimy je przez Internet. Przy czym warto postawić na bezpośredni zakup od producenta, na przykład od Cucudo. W takiej sytuacji można pokusić się o personalizację numeru domu, czyli indywidualny dobór czcionki oraz wielkości i koloru cyfr, czego nie zrobimy w przypadku już gotowych produktów.