Jak zabrać się za malowanie dachu?

malowanie dachów

Wymiana dachu to niezwykle duży koszt, jakiego każdy pragnie uniknąć, natomiast nie zawsze może. Można natomiast wygospodarować wiele kapitałów systematycznie dbając o pokrycie oraz pielęgnując je. Jeśli pragniesz uniknąć zmiany pokrycia dachu, musisz na bieżąco monitorować jego stan oraz w razie potrzeby podejmować właściwe ruchy. W innym razie o potrzebie zmiany dachu dowiesz się, gdy nie będzie już innego rozwiązania. Należałoby więc patrzeć na to, w jakiej kondycji jest nasz dach i ewentualnie zdecydować się na jego malowanie.

Malowanie dachu – przedłużenie jego żywotności

Środki impregnujące dach mogą kosztować choćby kilkadziesiąt razy mniej aniżeli wszystka jego wymiana, natomiast rezultaty które dają, są takie same. Czyszczenie, impregnacja oraz malowanie dachu co parę lat znacznie polepszą jakość i wygląd pokrycia, rozszerzając jego żywotność choćby o kilkanaście lat. Gdy systematycznie dbasz o dach własnego domu, potrzeba zmiany na pewno Cię nie zaskoczy, natomiast będziesz mógł bezproblemowo ją zaplanować oraz odłożyć na tenże cel pieniądze.

Malowanie dachów – jaką metodą?

Należałoby wiedzieć, iż są dwa sposoby na malowanie dachów. Pierwszy to stary oraz sprawdzony pędzel czy wałek. Owa technologia jest długotrwała, od pracowników potrzebuje ogromnej uwagi natomiast z nią różnie jest. Z odpowiednich cech należy wymienić grubość warstwy malarskiej, jaka na pewno jest dobra oraz nie winna puścić poprzez lata. Innym sposobem jest nanoszenie farby natryskowo, zapewnia to rezultat gładkiej powłoki malarskiej na całym dachu, właściwą grubość warstwy malarskiej i czas jaki konieczny jest do wykonania projektu.

Farba na dach – jaka się tutaj nie sprawdzi?

Niezależnie od tego, z czego jest zrobiony własny dach, niewątpliwie nie zaleca się malowania ich farbami ftalowymi oraz chlorokauczukowymi. Czemu? Emalie owe charakteryzują się bardzo małą rozpiętością, poprzez co nie będą się kurczyć oraz rozkurczać wraz z okleiną. Poza tymże wykazują także małą wytrzymałość na oddziaływanie światła UV – mogłyby zatem natychmiast rozpocząć się łuszczyć oraz odchodzić od przestrzeni.

Malować osobiście lub zatrudnić specjalistów?

Własne malowanie dachu, to ogromna oszczędność, lecz nie bez powodu zwykło się mówić, iż oszczędny dwa razy traci. W tymże wypadku, to co możemy stracić to życie czy zdrowie i czas, po jakim może się wykazać, iż i tak trzeba będzie zatrudnić profesjonalną ekipę. Nie bez powodu malowanie dachów nie należy do tanich usług – jest groźne oraz potrzebuje posiadania dobrego sprzętu. W ogóle nie zaleca się samodzielnego malowania i renowacji dachów.