Jak wybrać uchwyty meblowe do mieszkania?

meble

Wybór odpowiednich uchwytów meblowych do zabudowy kuchennej lub szaf i komód salonu jest niezwykle istotny dla estetyki wnętrz. Uchwyty meblowe w znaczący sposób wpływają na stylistykę całości, dlatego są tak wdzięcznym sposobem na kształtowanie charakteru wnętrz. Jakie uchwyty pasują do nowoczesnych wnętrz, a które sprawdzą się w sypialni utrzymanej w stylu glamour?

Uchwyty meblowe do zabudowy kuchennej

Wybierając uchwyty do mebli kuchennych, dobrze jest brać pod uwagę następujące czynniki:

  • kolor wybarwienia frontów i ich styl – inne akcesoria meblowe pasują do białych lub czarnych frontów akrylowych, utrzymanych w stylu loftowym, a inne do kuchni z drewnianymi meblami, które mają klasyczny charakter
  • kolorystyka pozostałych elementów w kuchni – dobierając akcesoria meblowe, dobrze jest brać pod uwagę kolorystykę dodatków kuchennych i pozostałego wyposażenia (jak chociażby blaty, płytki i oprawa oświetleniowa)
  • aspekt praktyczny – kuchnia jest pomieszczeniem, w którym fronty i uchwyty meblowe są szczególnie narażone na zabrudzenie. Często w ferworze kuchennych zmagań, do szuflad lub szafek sięga się palcami, na których znajdują się resztki składników kulinarnych. Akcesoria meblowe powinny być dostosowane do tych warunków, charakteryzować się prostotą czyszczenia i odpornością na trwałe zaplamienie

Uchwyty meblowe do salonu i sypialni

Akcesoria meblowe do salonu, takie jak uchwyty, często są tratowane nie tylko jako funkcjonalne dodatki, ale również ozdoba. Misternie ukształtowane gałki i uchwyty w odcieniach złota, miedzi lub srebra potrafią podkreślić styl frontów i doskonale skomponować się ze starannie urządzonym wnętrzem. Bardzo popularnymi dodatkami do salonu są uchwyty meblowe w stylu vintage, imitujące swym odcieniem stare złoto. Do sypialni chętnie wybierane są akcesoria meblowe w stylu glamour, np. kryształowe gałki, które zdobią szuflady komody lub skrzydła szafy. Taki dodatek doskonale współgra z kryształowym żyrandolem lub lampką nocną, utrzymaną w podobnej stylistyce.

Gdzie kupić dobrej jakości akcesoria meblowe?

Uchwyty i gałki do mebli można oczywiście kupić w sklepie stacjonarnym, ale dobrym wyborem są też zakupy online. Sklepy internetowe mają często dużo większy wybór, a przy tym korzystniejsze ceny. Warto zrobić dokładne rozeznanie przed dokonaniem zakupów, szczególnie, że dodatki meblowe służą w mieszkaniu całe lata i są inwestycją, którą należy dobrze przemyśleć.

Dobry sklep z akcesoriami do mebli posiada z reguły profesjonalny zespół doradców, którzy są w stanie odpowiedzieć na nurtujące klientów pytania i pomóc w wyborze odpowiedniego asortymentu.