Jak wybrać kaloryfer dekoracyjny?

Jak wybrać kaloryfer dekoracyjny?

Zwykle myślimy o kaloryferach w kontekście czysto użytkowym – mają po prostu dostarczać ciepło do naszych wnętrz. A gdyby tak kaloryfer nie tylko ogrzewał, ale również zdobił pomieszczenie? To możliwe! Sprawdź, czym się kierować podczas wyboru kaloryfera dekoracyjnego i jak wybrać najlepszy do swojego wnętrza.

Grzejnik to nieodłączny element większości pomieszczeń w mieszkaniu czy biurze, warto, by prezentował się estetycznie. Niektórzy producenci idą o krok dalej i oferują kaloryfery, które nie tylko grzeją, ale wyglądają jak prawdziwe dzieła sztuki. Marzy Ci się kaloryfer dekoracyjny, który na pierwszy rzut oka wcale nie wygląda jak grzejnik? Sprawdź, czym się kierować podczas wyboru.

Kaloryfer dekoracyjny – moc ma znaczenie

Kaloryfer do domu ma przede wszystkim zapewniać komfort cieplny we wnętrzu. Należy zatem najpierw wybrać jego moc, a później zastanawiać się nad jego walorami estetycznymi. 

Moc cieplną niezbędną do ogrzania danego pomieszczenia określają dla nowych domów projekty instalacji grzewczej. Jeśli zamierzasz wymienić stary grzejnik na nowy, możesz zdecydować się na model o takiej samej mocy jak poprzedni. 

Możesz również samodzielnie obliczyć moc cieplną dla danego wnętrza. Pamiętaj, że będzie się ona zależeć od kondycji budynku. Przyjmuje się, że do ogrzania 1 m2 w nowym budownictwie potrzeba 70 W/m2, w dobrze izolowanym 100 W/m2, zaś stare budynki o słabej izolacji mogą potrzebować mocy od 140 do nawet 200 W/m2.

Dekoracyjny kaloryfer do domu – jak dobrać go do wystroju wnętrza?

Kiedy już wiesz, jakiej mocy kaloryfera potrzebujesz, możesz skupić się na jego designie. Na https://technikadesign.pl/ znajdziesz szeroki wybór grzejników dekoracyjnych, utrzymanych w różnych stylach. Dzięki temu z łatwością wybierzesz najlepszy kaloryfer do domu. 

Odpowiednim uzupełnieniem nowoczesnego wnętrza będzie kaloryfer do domu o prostej formie, ale żywym kolorze. Intensywnie czerwony grzejnik wprowadzi nieco energii do współczesnego mieszkania utrzymanego w monochromatycznych barwach.

Wnętrza w stylu industrialnym uzupełnią czarne grzejniki, w których rury tworzą intrygującą, często geometryczną plątaninę. 

Lubisz nowoczesne rozwiązania i tradycyjne, przytulne wnętrza? Na rynku dostępne są kaloryfery, które z wyglądu przypominają drewno. Będą pięknie się komponować z drewnianymi meblami i pomogą stworzyć ciepły klimat w pomieszczeniu.

Masz małe wnętrze i liczy się dla Ciebie każdy metr? Postaw na kaloryfer dekoracyjny, który pełni również funkcję lustra lub tablicy do pisania wiadomości dla innych domowników.