Jak oszczędzać na kosztach energii dzięki folii grzewczej?

folia grzewcza

Znaczny wzrost rachunków za energię w ostatnich miesiącach sprawił, że wiele osób poszukuje alternatywnych rozwiązań w zakresie ogrzewania. Jednym z nich jest folia grzewcza. W jaki sposób oszczędzić na kosztach energii dzięki folii grzejnej? Wyjaśniamy.

Czym jest folia grzewcza?

Folia grzewcza 12V to nowoczesne rozwiązanie w dziedzinie ogrzewania. Proces emitowania ciepła działa w nim na zasadzie promieniowania podczerwonego. System ten stanowi w rzeczywistości elastyczny grzejnik. Jest wykonany z wysokiej jakości masy aluminiowej oraz węgla o określonych właściwościach. Materiały te są nakładane warstwowo specjalną metodą. Właśnie te warstwy odpowiadają za emisję promieni podczerwonych. Sterowanie systemem odbywa się poprzez panel wbudowany w ścianę.

To nowoczesne rozwiązanie pozwala na kompleksowe ogrzanie budynku. Jest samodzielnym systemem, zapewniającym ogrzewanie nawet w sytuacji, gdy stanowi jedyne źródło ciepła w obiekcie. Montaż folii grzewczej na podczerwień jest bardzo łatwy. Można go przeprowadzić samodzielnie podczas prac budowlanych, remontowych czy wykończeniowych. Gotowe zestawy montażowe z przejrzystą, szczegółową instrukcją gwarantują, że instalacja systemu przebiega bez kłopotów.

Folia grzewcza – wydajne i niedrogie ogrzewanie

Działanie folii grzewczej bazuje na promieniowaniu podczerwonym, co wpływa na wysoką wydajność ogrzewania, a tym samym oszczędności finansowe. Korzyści ekonomiczne wynikają przede wszystkim z samej budowy oraz formy ogrzewania tego systemu. W przeciwieństwie do tradycyjnego ogrzewania konwektorowego folia grzejna nie ogrzewa powietrza, a konkretne przedmioty, na które emitowane są promienie. Na przykład, jeśli rozwiązanie to zostanie umieszczone pod panelami na podłodze, wówczas panele zostaną ogrzane.

W odróżnieniu od innych systemów promienie podczerwone w folii grzewczej są w pierwszej kolejności emitowane w stronę pomieszczenia, a nie unoszą się w górę. To gwarantuje bardzo dobrą wydajność grzania. Ponadto folia wytwarza temperaturę w miejscu ogrzewania, co pozwala uniknąć strat ciepła wynikających z przesyłu energii, a tym samym zwiększa oszczędności.

Nowoczesne folie grzewcze, takie jak modele marki Termofol oferowane na stronie https://www.termofol.pl/, zużywają aż o połowę mniej prądu niż tradycyjne maty grzewcze. Dzięki temu charakteryzują się tanią eksploatacją. To w połączeniu z doskonałą trwałością i wytrzymałością na uszkodzenia wpływa na długą żywotność systemu, szacowaną nawet na sto lat. Warto również podkreślić atrakcyjny koszt zakupu folii grzewczej. Ten rodzaj instalacji jest tańszy od większości systemów ogrzewania centralnego oraz podłogowego.

Wszystkie te zalety sprawiają, że nowoczesna folia grzewcza stanowi bardzo ekonomiczne, oszczędne rozwiązanie, które sprawdzi się w każdym domu. Konkretne zużycie energii elektrycznej zależy jedynie od izolacji budynku. Rzeczywiste koszty eksploatacji można określić na podstawie danych zawartych w charakterystyce energetycznej budynku.