Jak wybrać firmę do wykończenia wnętrza?

remont mieszkania

Czym się kierować wybierając po raz pierwszy firmę do wykończenia nowego mieszkania? Na co zwrócić uwagę, żeby nie wpaść na przysłowiową minę i o co pytać wykończeniowców, żeby upewnić się czy znają się na swoim fachu i czy można im bezpiecznie powierzyć kompleksową realizację remontu? W tym artykule przybliżymy Ci najważniejsze punkty, na które warto zwrócić uwagę decydując się na wybór konkretnej firmy remontowej.

Wszystko w jednym, czyli czy fachowcy zapewniają kompleksowość?

To zdecydowanie pierwszy punkt naszej listy. Zanim podpiszesz z jakąkolwiek firmą budowlano-remontową umowę o wykonanie Twojego mieszkania “od środka”, sprawdź czy przedsiębiorstwo to zapewnia pełną obsługę. Czy wykonują tylko remonty, czy może zadbają również o projektanta do wnętrzarskich sugestii? Czy mają kontakty do architektów wnętrz, elektryka, specjalisty od wod-kan itd? Czy robią całość wnętrza, czy tylko łazienkę? Dla przykładu zerkając w portfolio https://www.wykonczeniewnetrza.com.pl/o-firmie, możemy zobaczyć, że wszystkie takie informacje są podane jawnie i mamy do nich pełny dostęp. Dlaczego to jest ważne? Na każdym etapie remontu mieszkania pojawić się mogą różne nieprzewidziane awarie, które wymagają naprawienia przez specjalistę, lub jego świeżego spojrzenia na sprawę. Jeśli firma remontowa działa sama i takich kontaktów nie ma, to może to w trudnych sytuacjach znacząco wydłużyć czas ich pracy i tym samym zakończenie prowadzonego remontu.

Ubezpieczenie, umowa i gwarancja na wykończenie wnętrza

Trzy ważne punkty na liście rzeczy do sprawdzenia. Czy firma posiada pełen zakres ubezpieczenia OC? Jeśli nie – dlaczego i co to dla Ciebie znaczy? Jakie mogą się z tym wiązać uciążliwości? Czy decydując się a daną firmę od wykończeń podpisujesz z nią konkretną umowę, która reguluje wasze prawa i obowiązki na etapie całej współpracy i uwzględnia kosztorys prac, łącznie z ich szczegółowym zakresem? Podpisując taką umowę, jak np z https://www.wykonczeniewnetrza.com.pl, masz pewność, że żadne prace nie zostaną pominięte, a Ty będziesz posiadał dowód na piśmie, że to i to miało być zrobione. I wreszcie rzecz ostatnia: na ile miesięcy firma daje gwarancje na to, co zrobiła w mieszkaniu? Pół roku, rok, więcej? Im więcej tym lepiej, bo w razie pojawienia się jakichś nieścisłości w czasie, będziesz się mógł zwrócić o darmowe poprawki.Sprawdź wcześniejsze realizacje, przejrzyj portfolio. Przed ostatecznym podpisaniem umowy zerknij jeszcze do portfolio firmy wykończeniowej i sprawdź jej wcześniejsze realizacje. Rzuć okiem na skalę robionych remontów, dopytaj o szczegóły. Może nawet uda Ci się znaleźć kogoś, kto już korzystał z usług firmy i spytać go bezpośrednio o opinię? Ewentualnie przejrzyj internetowa fora i strony z opiniami, żeby upewnić się jakie dobre i jakie złe rzeczy o tej firmie piszą. Nie ma to oczywiście kluczowego znaczenia dla efektów ich pracy przy Twoim mieszkaniu, jakkolwiek dobrze jest wiedzieć wcześniej jakie wyzwania z daną firmą wykończeniową mieli inni, i na co zwrócić baczniejszą uwagę.