Jak obniżyć koszty ogrzewania dzięki ociepleniu poddasza pianą PUR?

ocieplenie domku

Chcąc zmniejszyć koszty ogrzewania, warto zastanowić się nad dobrym sposobem ocieplenia domu. Szczególnie ważnym miejscem jest poddasze. Jeśli jest ono niewłaściwie ocieplone, może być przyczyną utraty nawet 30% ciepła z budynku. Dzięki ociepleniu poddasza, w domu łatwiej będzie utrzymać odpowiednią temperaturę, ciepło nie będzie “uciekało”, a ostatecznie zaoszczędzimy na ogrzewaniu. Jaki sposób ocieplenia poddasza będzie najlepszy? Zobacz, dlaczego polecamy ocieplenie pianą PUR.

Jak ocieplić poddasze pianką PUR?

Użycie do ocieplania pianki poliuretanowej jest nową metodą w Polsce. Ocieplenie poddasza w ten sposób, polega na aplikacji pianki PUR w taki sposób, aby wypełniła ona wszystkie szczeliny, dzięki czemu zapewni energooszczędne ocieplenie tej przestrzeni. Piankę nakłada się natryskowo, z pomocą specjalnego agregatu. Pianka ma bardzo dobre właściwości, jeśli chodzi o utrzymywanie ciepła, dlatego staje się coraz popularniejszym sposobem termoizolacji i powoli wypiera ocieplanie wełną mineralną.

Pianka PUR wytwarzana jest na budowie i aplikuje się ją, używając specjalnego sprzętu, który został zaprojektowany właśnie do tego celu. Dzięki temu ocieplenie poddasza pianą PUR przebiega bardzo szybko, zdecydowanie szybciej niż ocieplenie dachu wełną mineralną. Ocieplenie poddasza, którego powierzchnia nie przekracza 200 metrów, zajmie nie więcej niż jeden dzień roboczy.

Jak przygotować się do ocieplenia poddasza pianą PUR?

Przed rozpoczęciem prac związanych z ociepleniem poddasza pianą PUR, należy sprawdzić, w jakim stanie jest poddasza i przygotować je odpowiednio do prac. Pierwszą ważną kwestią jest sprawdzenie stanu dachu oraz szczelności komina. Jeżeli któryś z elementów jest uszkodzony lub nieszczelny, trzeba rozwiązać te problemy przed wykonaniem ocieplenia. To samo dotyczy stanu więźby dachowej. Wszystkie drewniane elementy powinny być w dobrym stanie..

Ocieplanie pianą PUR wymaga doświadczenia i odpowiedniego przygotowania, z tego powodu najlepszym pomysłem jest zlecenie tych prac wyspecjalizowanej firmie. Firmy, które mają wśród swoim usług ocieplanie i izolację budynków dysponują odpowiednim sprzętem, dobrej jakości materiałami oraz wykwalifikowanymi pracownikami, którzy szybko i sprawnie wykonają ocieplenie budynku. 

Zamów ocieplenie poddasza przez naszą firmę!

Nasza firma oferuje ocieplenia pianą PUR, ale nie tylko. W zakresie naszych usług jest także ocieplanie wełną skalną, celulozową oraz włóknem drzewnym. Wykonujemy ocieplenia budynków na terenie województwa lubuskiego, zachodniopomorskiego, pomorskiego, warmińsko-mazurskiego, podlaskiego, lubelskiego, mazowieckie oraz części świętokrzyskiego i podkarpackiego. W województwie podlaskim zajmujemy się także sprzedażą i montażem okien, drzwi, bram garażowych oraz rolet.

Jak umówić termoizolację budynku pianą?

Umówienie ocieplenia poddasza jest bardzo łatwe:

  • Zaczynamy od telefonu do firmy Cels.pl
  • W przypadku ocieplenia pianą lub wełną kontakt do Państwa zostaje przekazany do przedstawiciela z odpowiedniego województwa
  • Przedstawiciel skontaktuje się, aby zapytać o szczegóły inwestycji (powierzchnię, która ma zostać ocieplona, rodzaj budynku, rok wybudowania budynku) oraz umówić się na właściwy pomiar powierzchni poddasza
  • Po ustaleniu szczegółów przedstawiciel zaproponuje odpowiednią grubość ocieplenia, która dopasowana będzie do potrzeb budynku, zmierzy wilgotność więźby dachowej i oceni zakres prac, które będzie trzeba wykonać
  • Na koniec przedstawiciel wysyła wycenę, po której można umówić usługę

Z jakich materiałów korzystamy, wykonując ocieplenie pianką PUR?

Nasza firma używa do ocieplenia piany SOUDAL, która jest najwyższej jakości materiałem izolacyjnym. Można jej używać do ocieplenia fundamentów, stropów, podłóg, dachów oraz oczywiście poddaszy. Pianka SOUDAL charakteryzuje się bardzo dużą trwałością, o czym świadczy dożywotnia gwarancja oferowana przez producenta. Dodatkowo pianka SOUDAL ma bardzo dobre właściwości akustyczne, nie traci swoich właściwości z upływem czasu, jest bezpieczna dla zdrowia i bardzo odporna na działanie czynników zewnętrznych.

Dlaczego warto wybrać Cels.pl?

Wybierając firmę, która zajmie się ociepleniem budynku, warto postawić na taką, która ma wieloletnie doświadczenie i cechuje ją duży profesjonalizm. Nasi pracownicy to wykwalifikowani specjaliści, którzy bardzo dobrze znają się na ocieplaniu. Na rynku budowlanym jesteśmy już 20 lat, a od 14 lat zajmujemy się profesjonalnym ocieplaniem budynków. Obecnie jesteśmy jedynym wykonawcą ocieplania pianką SOUDAL, firmy, która daje dożywotnią gwarancję na stosowaną pianę. Realizujemy ponad 1000 zleceń ocieplenia domów rocznie. Nasze doświadczenie i długotrwałe relacje z pracownikami sprawiają, że otrzymujemy pozytywne opinie od naszych klientów, a w 2022 otrzymaliśmy nagrodę “Najlepsi 2022” serwisu Oferteo.

Podsumowanie: dlaczego warto zdecydować się na ocieplenie poddasza pianką poliuretanową?

Ocieplenie domu pozwala zmniejszyć koszty ogrzewania i zapewni przytulne ciepło w jego wnętrzu. Użycie do ocieplenia odpowiednich, dobrej jakości produktów sprawi, że możemy sporo zaoszczędzić bez względu na to, z jakiego sposobu ogrzewania domu korzystamy. Prawidłowo wykonana izolacja poddasza pianką PUR zapewni mniejszy napływ gorącego powietrza przez dach latem, a zimą nie pozwoli na przedostanie się tą drogą chłodu. Warto postawić na sprawdzone rozwiązania i zlecić ocieplenie profesjonalnej firmie.