Fotele biurowe – jak wybrać odpowiednie?

fotel biurowy

Praca przy biurku bez wątpienia wiąże się z częstymi bólami w okolicach kręgosłupa, ze względu na spędzanie kilku godzin w pozycji siedzącej. W celu złagodzenia tych dolegliwości w sklepie Po Prostu Tanio dostępne są wygodne fotele biurowe, dzięki którym praca będzie dużo bardziej komfortowa. 

Fotel biurowy – jakie powinien mieć funkcję?

Jednym z najważniejszych parametrów, jakimi powinien wyróżniać się odpowiedni fotel biurowy, jest ergonomia. Siedzisko powinno być miękkie, jednak nie zbyt płytkie i niegłębokie. Konieczna jest również odpowiednia wysokość fotela podczas pracy. Dobrze, jeżeli jest to model z możliwością podniesienia bądź obniżenia siedziska, tak aby nogi mogły pozostawać zgięte pod kątem około 90 stopni. Nieodpowiednia wysokość fotela sprawi, że w sposób nieprawidłowy rozkłada się ciężar ciała, przez co powoduje dolegliwości bólowe w okolicach kręgosłupa. Kolejną, cechą jaką powinny posiadać wygodne fotele biurowe, jest odpowiednie oparcie. Idealny fotel powinien mieć wyprofilowane oparcie, które dopasuje się do kształtu kręgosłupa. Nie może być to oparcie, które ucieka do tyłu podczas pracy, a osoba pracująca przy biurku musi się pochylać do przodu. Ostatnią, choć bardzo ważną kwestią są podłokietniki. Wygodny fotel biurowy powinien posiadać szerokie wsparcie dla rąk, tak aby nie było konieczności trzymania ich nad nimi. Właśnie takie fotele, w pełni ergonomiczne i wygodne można znaleźć w Po Prostu Tanio.

Wygodny fotel dla gracza

Warto pamiętać, że wiele osób uwielbia spędzać czas na grach komputerowych, w tym dzieci. Bardzo ważne jest, aby podczas takiej rozrywki zachować odpowiednią pozycję, by nie zniszczyć kręgosłupa. Do tego celu stworzone zostały świetne fotele gamingowe, które posiadają profilowane siedzisko, oparcie i podłokietniki. Fotel biurowy dostępny w sklepie Poprostutanio.pl dodatkowo zawiera mechanizm Cradle, który umożliwia przyjęcie pozycji leżącej oraz poduszkę mięśni karku zapewniającą prawidłowe ułożenie szyi i głowy, dzięki czemu zmniejsza obciążenie kręgosłupa szyjnego. To z pewnością niezbędny wyposażenie pokoju gracza.

Fotele biurowe na Po Prostu Tanio

Poszukując wygodnych foteli biurowych, warto przejrzeć całą ofertę sklepu Poprostutanio.pl, gdzie można znaleźć wiele foteli idealnych do pracy w biurze, w atrakcyjnych cenach. Odpowiednio wyprofilowane fotele, np. z podnóżkami czy poduszkami zapewnią komfort i przyczynią się do zniwelowania problemów z kręgosłupem. Zapobiegną również rozwojowi wad postawy i innych schorzeń kręgosłupa. Wygodny fotel jest jednym z najważniejszych akcesoriów, jakie muszą znaleźć się w pracy wykonywanej w pozycji siedzącej. To nie tylko komfort, ale i inwestycja we własne zdrowie.