Drzwi pasywne – czym są?

Drzwi pasywne - czym są?

Drzwi zewnętrzne mają wiele zadań do spełnienia. Ich zadaniem nie jest jedynie chronić wnętrze naszego domu lub mieszkania przed niepożądanymi gośćmi. Wraz z oknami i izolacją stanowią również element ocieplenia budynku, a od ich parametrów technicznych zależeć będzie to, czy ogrzane, ciepłe powietrze łatwo ucieknie z wnętrza, czy może też zostanie zachowane w środku. Czym dokładnie są drzwi pasywne i dlaczego warto rozważyć ich wybór? Na co uważać podczas zakupów? Czym charakteryzują się drzwi pasywne i dlaczego są lepszym wyborem od modeli posiadających standardowe możliwości zatrzymywania ciepła?

1. Drzwi pasywne – czym są?

2. Dlaczego warto wybrać drzwi zewnętrzne pasywne?

3. Na co zwrócić uwagę wybierając zewnętrzne drzwi pasywne?

Drzwi pasywne – czym są?

Poszukując drzwi zewnętrznych często możemy zetknąć się z określeniem “drzwi wejściowe pasywne”. Co dokładnie ono oznacza? Produkt oznaczony w ten sposób ma zwykle lepsze parametry techniczne, szczególnie te dotyczące przepuszczania ciepła. Wybierając więc pasywne drzwi zewnętrzne mamy pewność, że mniej ciepła ucieknie z wnętrza naszego domu lub mieszkania, co pozwoli na bardziej ekonomiczne ogrzanie jego wnętrza w sezonie jesienno-zimowym. W ten sposób możemy więc ograniczyć wydatki na ogrzewanie, jednocześnie nie pogarszając swojego komfortu cieplnego. Więcej na ten temat znajdziesz na stronie: https://drzwimartom.pl/.

Dlaczego warto wybrać drzwi zewnętrzne pasywne?

Wykorzystanie drzwi pasywnych ma na celu przede wszystkim lepszą izolację całego domu lub mieszkania. Najlepiej sprawdzą się więc w połączeniu z wysokiej jakości ociepleniem oraz oknami posiadającymi wysoki współczynnik zatrzymywania ciepła wewnątrz pomieszczeń – zazwyczaj mają one więcej szyb, niż standardowe okna. Co ważne, drzwi pasywne zewnętrzne mają za zadanie nie tylko nie wypuścić ogrzanego powietrza na zewnątrz, ale również nie mogą pozwalać na to, by chłodne powietrze dostawało się do wnętrza domu lub mieszkania. To bardzo ważna cecha, o której powinniśmy pamiętać podczas zakupów.

Na co zwrócić uwagę wybierając zewnętrzne drzwi pasywne?

Wybierając drzwi zewnętrzne powinniśmy zwrócić uwagę na to, aby kolorystycznie pasowały do elewacji. Muszą być również odpowiednich wymiarów – przed zakupami należy dokładnie zmierzyć przestrzeń, w jakiej mają się zmieścić. W przypadku drzwi pasywnych musimy sprawdzić takie parametry, jak współczynnik przenikania ciepła oraz izolacyjność. Wiele ciekawych modeli drzwi pasywnych znajdziesz na stronie: drzwimartom.pl.