Wszystko, co musisz wiedzieć o foliach grzewczych na ścianę

folia grzewcza

Szukasz najlepszego sposobu na ogrzanie domu? Twój zeszyt wypełniają tabelki z porównaniem kosztów inwestycji i przyszłej eksploatacji? Śledzisz doniesienia medialne i martwisz się zapowiadanymi ograniczeniami w dostawach węgla i gazu? Mamy dla Ciebie dobrą wiadomość! Możesz już przestać głowić się nad kwestią ogrzewania. Wybierz folie grzewcze na ścianę i ciesz się ciepłem generowanym przez promieniowanie podczerwone. Obawy? Rozwiewamy je w artykule zawierającym najważniejsze informację o tym rozwiązaniu!

Połącz fotowoltaikę z foliami grzewczymi na ścianę

Idzie nowe. Tak w dwóch słowach można streścić aktualną politykę energetyczną Unii Europejskiej. Decydenci najwyższych szczebli administracji bez żalu machają na pożegnanie kopalniom węglowym. O skutkach decyzji intensywnie myślą za to pojedyncze kraje oraz ich mieszkańcy. Jaką bowiem można mieć pewność, że w niedalekiej przyszłości ceny ogrzewania nie wzrosną przez tę zieloną rewolucję? Gwarancji nie ma żadnej, a szczególnie w Polsce, ponieważ u nas większość elektrowni zużywa węgiel kamienny i brunatny.

Jednak nie należy załamywać rąk, o ile zawczasu pomyśli się o kompleksowych rozwiązaniach. W ostatnim czasie ogromne zainteresowanie fotowoltaiką sprawiło, że temat kolektorów słonecznych jest omawiany niemal przez każdą parę, która planuje wybudowanie domu. Samodzielność energetyczna to już nie tylko melodia przyszłości, a miła dla domowego budżetu teraźniejszość. Co więcej, możliwość otrzymania dotacji również sprawia, że liczba zamówień w firmach instalujących fotowoltaikę rośnie w tempie wykładniczym.

A jaki związek mają z panelami fotowoltaicznymi folie grzewcze na ścianę? Relacja jest niemal bezpośrednia, ponieważ prąd wygenerowany dzięki promieniom słonecznym może posłużyć do ogrzania domu. Kilka firm w Polsce oferuje specjalny system grzewczy, który integruje panele z instalacją mat grzewczych. Tak jest np. w przypadku folii Dream Heat. Za pomocą wygodnej w użyciu aplikacji mobilnej Dream Connect Wi-Fi można sterować ustawieniami i kontrolować zużycie energii.

Sprawdź więcej na: https://dreamheat.eu/folia-grzewcza-na-sciane/

Producent podkreśla, że koszt budowy kotłowni jest porównywalny z poziomem wydatków przeznaczonych na zainstalowanie paneli fotowoltaicznych. Tym samym korzystniejszy jest wybór ekologicznego rozwiązania, które przy okazji zapewnia tanią energię i samowystarczalność. Gdy panelom nie uda się wygenerować odpowiedniej ilości prądu, pozostałą moc potrzebną do ogrzania domu można pobrać z ogólnodostępnej sieci. Prosta i wygodna alternatywa, obok której trudno przejść obojętnie!

Skontaktuj się z profesjonalistami

Czy to naprawdę wszystko, co należy wiedzieć o foliach grzewczych na ścianę? Oczywiście nie, ale jeśli nie chcesz spędzić następnych cennych minut życia na scrollowaniu kolejnego artykułu o ogrzewaniu, wystarczy jak skontaktujesz się z firmą Dream Heat, która ma przedstawicieli w całej Polsce. Ten producent folii grzewczych na ścianę zatrudnia certyfikowanych instalatorów, którzy nie tylko udzielą szczegółowych informacji, ale przede wszystkim w błyskawicznym tempie przeprowadzą pełną wycenę oraz instalację folii Dream Heat. Ich zaangażowanie pozwoli wykorzystać aż 30-letnią gwarancję sprawności instalacji oraz da pewność, że montaż został wykonany w sposób prawidłowy.