Uszczelnienie okien w domu lub mieszkaniu. Skuteczne i sprawdzone sposoby.

okna

Szczelne okna mają ogromne znaczenie szczególnie w porze jesienno-zimowej, ponieważ poprzez przepuszczalną stolarkę może uciekać niemal połowa energii grzewczej w danym miejscu. To zdecydowanie negatywnie odbije się na comiesięcznych rachunkach za ogrzewanie, które jak na złość wbrew oczekiwaniom będą nieustannie wzrastać. Czy można jakoś wyeliminować problem nieszczelności okien? Poznaj sprawdzone sposoby na uszczelnienie okien w Twoim domu.

Uszczelnianie okien poprzez regulację 

Podczas montażu wybranej stolarki okiennej dokonuje się odpowiedniej regulacji okuć. Jednak z biegiem czasu parametry te na wskutek różnic temperatur się rozszerzać i kurczyć, co powoduje nieznaczne odstawanie od ramy okiennej. Dlatego też w pierwszej kolejności warto sprawdzić pozycję okuć i wyregulować jej parametry. 

Taśmy uszczelniające do okien

Często rozszczelnienie okien wynika z całkowicie innych powodów, takich jak stara nieszczelna stolarka czy innego rodzaju kwestie. Dlatego też powstały inne, dedykowane rozwiązania. Uszczelnienie okien taśmami możliwe jest również dzięki zastosowaniu profesjonalnej taśmy do okien. Jest to niezwykle miarodajna metoda, która wymaga jednak odpowiednich umiejętności i dokładności podczas technik montażowych. Przed wykonaniem wszelkich działań konieczne jest dokładne określenie lokalizacji nieszczelności. Nałożenie taśm jest związane również z demontażem, ponieważ produkt ten musi zostać przyklejony do ościeżnicy i muru, tworząc szczelną izolację pomiędzy nimi. Wypełnienie widocznych ubytków pozwala na zachowanie odpowiedniej szczelności stolarki okiennej.

Jak uszczelnić okna?

Jak przeprowadzić uszczelnianie okien za pomocą taśm? To proste. Przede wszystkim konieczne jest usunięcie starych elementów uszczelniających oraz dokładne umycie okna i ościeżnicy. Z odpowiednią starannością wyczyść załamania i fragmenty, które mogą spowodować, że zastosowanie uszczelnienia nie będą odpowiednio przylegające. Wypełnienie uszczelnień pomiędzy jedną warstwą taśmy a drugą uzupełnij pianką poliuretanową.

Skuteczne sposoby na uszczelnienie okien 

Jeśli szukasz sprawdzonych rozwiązań na uszczelnienie okien, warto poznać sprawdzone i polecane sposoby. Niektóre z nich będą odpowiednio prostsze, inne wymagają odpowiedniej wprawy i podjęcia fachowych działań. Niezależnie od okoliczności właściwe wyizolowanie okien ma ogromne znaczenie dla uzyskania komfortu cieplnego we własnym domu i mieszkaniu