Rekuperacja, montaż rekuperacji, rekuperatory

Jeśli do tej pory nie słyszałeś o instalacji wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła to dziś masz okazję nadrobić zaległości. Poniżej znajdziesz informacje na temat takiej instalacji wentylacyjnej i dowiesz się, dlaczego jest to lepsze rozwiązanie niż typowe systemy wentylacji grawitacyjnej.

Nowoczesna wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła

Rekuperacja polega na mechanicznej wymianie zużytego powietrza na powietrze świeże. Centrala wentylacyjna pozwala przy tym na odzyskanie ciepła z powietrza, które przeznaczone jest do usunięcia z wnętrza budynku. Wentylacja grawitacyjna wyciąga ciepło z pomieszczeń, ale nie zachodzi proces odzyskiwania ciepła, a jedynie sama wymiana powietrza. Wybierając rekuperację można więc wygenerować sporo oszczędności. Po decyzji o montażu rekuperacji w budynku konieczne będzie wybranie odpowiedniej firmy zajmującej się montażem rekuperatorów, przewodów czy kanałów wywiewnych. Naszą propozycję znajdziesz tutaj: FOLREC Rekuperacja Pompy Ciepła Fotowoltaika Domy Szkieletowe Erdol.

Z czego składa się instalacja rekuperacji?

Instalacja rekuperacji składać się musi przede wszystkim z rekuperatora. Żeby zapewnić maksymalny odzysk ciepła, montaż rekuperatora musi być przeprowadzony właściwie. Rekuperator zamontowany może być w różnych miejscach, ale idealną opcją jest poddasze nieużytkowe. Można też to urządzenie umiejscowić w innym pomieszczeniu technicznym. Oprócz rekuperatora ogromną rolę w całej instalacji pełnią kanały wentylacyjne, które odpowiadają za przepływ powietrza i rozprowadzenie ciepłego powietrza wywiewanego po poszczególnych pomieszczeniach.

Profesjonalne tworzenie kanałów wentylacyjnych

Przy montażu rekuperacji można wybrać dwa rodzaje kanałów wentylacyjnych. Są to kanały:

  • plastikowe (np. neoflex) – posiadają antybakteryjną powłokę z jonami srebra;
  • stalowe – nazywane są również SPIRO. Wyróżnia ich odporność na promieniowanie UV, niepalność i duża wytrzymałość.

Odpowiednie stworzenie kanałów i punktów nawiewnych to podstawa do stworzenia efektywnej instalacji. Warto dodać, że niektóre elementy instalacji warto uwzględnić przy budowie nieruchomości i tworzyć instalację na podstawie projektu domu.

Wybierz sprawdzonych specjalistów od montażu

Żeby system działał prawidłowo należy poprawnie zamontować rekuperator o odpowiedniej mocy. Również punkty nawiewne powinny być ulokowane we właściwym miejscu wewnątrz pomieszczeń. Procesem montażu powinni zająć się profesjonalni instalatorzy, którzy doskonale wiedzą, jak montować poszczególne elementy oraz jaką przewagę ma rekuperacja nad wentylacją grawitacyjną.

FOLREC – Profesjonaliści w każdym calu

Jeśli chcesz, żeby Twoja instalacja wykonana została w sposób zgodny ze sztuką to warto zapoznać się z naszą ofertą. Nasi specjaliści doradzają na każdym etapie tworzenia projektu i chętnie odpowiedzą na wszelkie pytania. Sprawdź nas tutaj: FOLREC Rekuperacja Projektowanie Rekuperacji Montaż Rekuperacji Serwis Rekuperacji Dowiedz się więcej. Dodajmy, że nasze rekuperatory mogą świetnie współpracować z innymi instalacjami, które możesz zastosować w swoim domu. Oferujemy najróżniejsze rozwiązania energooszczędne takie jak:

  • fotowoltaika;
  • pomy ciepła;
  • klimatyzacja;
  • domy szkieletowe.

Zapraszamy do kontaktu i sprawdzenia jakości naszych usług!