Przegląd specjalistycznych elektrycznych wózków widłowych

paleciaki

Elektryczny wózek widłowy jest najczęściej wykorzystywany w dużych halach magazynowych, obiektach handlowych czy w zakładach produkcyjnych, w których konieczne jest sprawne transportowanie towarów w ramach realizacji wewnętrznych działań logistycznych. Sprawdź nasz przegląd elektrycznych wózków widłowych i wybierz najlepszy sprzęt dla swojego przedsiębiorstwa.

Przegląd elektrycznych wózków widłowych do profesjonalnych zastosowań

Oferta elektrycznych wózków widłowych jest bardzo zróżnicowana zarówno pod względem stosowanych rozwiązań konstrukcyjnych i technicznych, jak i przedziałów cenowych wózków. Dobre elektryczne wózki widłowe to wydatek zaczynający się od kwot oscylujących w granicach 10 tys. złotych. Za najlepsze z nich przyjdzie nam zapłacić niemal 3 razy tyle. Poznaj sprawdzone elektryczne wózki widłowe dostępne na rynku.

Elektryczne wózki widłowe Pramac CX12

Elektryczne wózki widłowe Pramac serii CX12 reprezentują standardowe parametry techniczne oraz podstawowe funkcjonalności, które sprawdzą się w większości zastosowań. Wózki CX12 to kompaktowe wózki o dużym promieniu skrętu, które sprawdzą się zarówno do transportu towarów po wielkopowierzchniowych placach i magazynach, jak również po wąskich korytarzach i ciągach logistycznych w halach magazynowych czy pomiędzy sklepowymi regałami. 

Prezentowane elektryczne wózki widłowe zapewniają ergonomiczny dyszel i motylkowy drążek sterujący, przycisk bezpieczeństwa z klaksonem, funkcję powolnej pracy na małej powierzchni, a także wskaźnik rozładowania akumulatora. Urządzenia napędza silnik elektryczny o mocy 0,35 kW. Wózki CX12 zapewniają maksymalną ładowność do 1200 kg, wysokość podnoszenia do 200 mm, a wymiary ich wideł to 1150×150 mm.

Elektryczne wózki widłowe Pramac QX18 S2

Jest to nieco bardziej zaawansowany technologicznie model elektrycznych wózków widłowych. Zapewniają one wysoką wydajność nawet podczas trudniejszych prac. Wysokowydajny bezszczotkowy silnik trakcyjny o mocy 1,2 kW gwarantuje wysoką moc podnoszenia oraz dużą dynamikę jazdy. Koło napędowe i podporowe gwarantują stabilność oraz łatwe manewrowanie w ograniczonej przestrzeni roboczej, a widły oraz połączenia zaprojektowane zostały, by zapewnić największą niezawodność – również podczas pracy na nierównych nawierzchniach.

Elektryczne wózki widłowe Pramac QX18 S2 pozwalają na jazdę z prędkością 6 km/h, posiadają promień skrętu wynoszący 1575 mm, wysokość podnoszenia do 200 mm oraz maksymalną ładowność do 1800 kg. Wymiary standardowych wideł to 1150×170 mm, jednak producent zapewnił możliwość doboru innych wymiarów i konstrukcji wideł.

Elektryczne wózki widłowe Pramac QX20 S4

Modele serii QX20 S4 to w uniwersalne elektryczne wózki widłowe z platformą dla operatora, które gwarantują wysoką funkcjonalność, szybkie tempo pracy oraz dużą ładowność. Wózki serii Pramac QX20 S4 idealnie sprawdzą się do pracy na wąskich przestrzeniach, a także dzięki rozwijaniu prędkości do 10 km/h, z powodzeniem mogą być wykorzystywane do transportu towarów na średnich dystansach. Posiadają napęd SEM, silną ramę oraz system hamulcowy ze wspomaganiem. 

Poza tym elektryczne wózki widłowe QX20 S4 wyposażone są w 3 włączniki elektryczne, system automatycznego kontrolowania prędkości oraz w dwa niezależnie pracujące silniki elektryczne – silnik podnoszenia o mocy 2,2 kW i silnik jezdny o mocy 2 kW. Wózki QX 20 S4 zapewniają maksymalną ładowność do 2200 kg oraz wyposażone są w widły o wymiarach 1150×170 mm. Producent umożliwił również montaż opcjonalnych wideł o odmiennych wymiarach.