Jakie rolety zewnętrzne wybrać?

Rolety zakupione w Okna Bochnia Op Invest

Rolety to jedno z najczęściej wybieranych rozwiązań osłaniających szyby w domach. Modele montowane na zewnątrz zdobywają ogromne ilości zwolenników w przypadku domów jednorodzinnych, jak i mieszkań usytuowanych w bloku, kamienicy czy apartamentowcu. Główna zaleta to zmniejszenie zużycia energii pozwalającej na ogrzanie budynku. Pozwala to zniwelować koszt utrzymania domu. Poniżej przedstawiam wybrane rodzaje rolet.

Rolety elewacyjne

Jest to najpopularniejszy wariant wśród zewnętrznych osłon okiennych. Łatwe w montażu i znakomicie spełniają określoną rolę, jest to jeden z chętniej wybieranych wariantów. Jedna z ważniejszych cech to uniwersalność, można je zamontować w nowych budynkach oraz w starszych obiektach. Dzięki nim poprawia się energooszczędności domu. Modele te idealnie izolują ściany budynku przed utratą ciepła, latem natomiast chronią przed nadmiernym nagrzewaniem się pomieszczeń.

Rolety podtynkowe

Są to rolety wyposażone w skrzynkę montowaną na elewacji, może być całkowicie ukryta. Jeżeli szukamy solidnych rolet tego typu producent rolet zewnętrznych w Bochni jest firmą, która zapewnia najwyższej jakości produkty i oferuje ich profesjonalny montaż. Rolety podtynkowe mają system, który umożliwia niezależną od siebie obsługę – dodatkowo montowanej moskitiery. Mają świetne zdolności izolacyjne zarówno termiczne jak i wyciszające.

Rolety nadstawne

Modele takiego rodzaju powinny być wzięte pod uwagę na planie budynku, przy etapie projektowania. Większość produktów posiada opcję całościowej zabudowy skrzynki, lub pozostawienie jej bez zabudowy. Rolety te mogą być eleganckim wykończeniem elewacji domu. Ważną zaletą jest to, że klapa rewizyjna skrzynki jest wewnątrz budynku. Można je zintegrować z moskitierą, dzięki czemu możemy zapomnieć o owadach garnących się do naszych pomieszczeń, zwłaszcza latem.

Montaż rolet przez firmę Op Invest z Bochni

Żaluzje fasadowe

Jedno z nowocześniejszych rodzajów zewnętrznych osłon okiennych. Jego niewątpliwa zaleta to: prostota i lekka budowa. To jedno z najpopularniejszych rozwiązań przy dużych połaciach okiennych, chętnie kupowane w Op Invest – Okna Drzwi Rolety Bramy, firmie zlokalizowanej w Bochni przy ulicy Brzeskiej 47A, z którą można się skontaktować pod numerem 723 600 100. Żaluzje te idealnie wyciszają budynek, chronią przed nadmiernym nagrzewaniem się budynku, ale też stanowią wyjątkowe podkręcenie charakteru budynku. Zastosowanie osłon przy dużych przeszkleniach zapewnia rozłożenie temperatury wewnątrz budynku, dzięki czemu praca klimatyzacji jest o wiele bardziej efektowna. Zasłony te są bardzo wytrzymałe bez względu na panującą pogodę.

Rolety screen

Rolety te idealnie sprawdzają się w biurach, szpitalach i budynkach administracji publicznej. Przy wyborze opcji z tkaniną blackout pozwalają na całkowite zaciemnienie pomieszczenia, znajdą swoje zastosowanie  w przypadku sal konferencyjnych, wykładowych oraz kinowych. System automatyki umożliwia zabezpieczenie osłon przed niekorzystną pogodą. Swoje zastosowanie znalazły także w ogrodach zimowych i altanach. Niektóre modele zostały doposażone w postaci systemu ZIP, dzięki czemu zapewniają świetną ochronę przed owadami. Idealnie nadają się, aby przy ich wykorzystaniu zapewnić niecodzienny klimat pomieszczeń.

Na rynku jest wiele opcji rolet zewnętrznych. Każdy znajdzie dla siebie coś odpowiedniego. Warto pomyśleć o tym już na etapie projektowania domu, ponieważ niektóre z nich należy uwzględnić już na etapie planowania.