Dozownik bezdotykowy i jego zalety

mycie rąk

Dozowniki do mydła to jeden spośród kluczowych elementów zaopatrzenia prawie każdego domu lub mieszkania. Takie narzędzia dobrze sprawdzają się zarówno w toalecie, jak również w kuchni. To wygodna oraz przede wszystkim zdrowa opcja dla standardowej mydelniczki czy zbiornika z mydłem. Oraz chociaż na rynku dostępnych jest mnóstwo różnych dozowników, to jeszcze większą sławą rozpoczynają cieszyć się dozowniki bezdotykowe. Taki styl zupełnie nie zdumiewa, ponieważ narzędzia tego rodzaju prezentują się dużymi zaletami.

Dozownik do mydła z czujnikiem ruchu

Teraz na rynku odnajdziemy mnóstwo, niezwykle różnorodnych dozowników do mydła. Możemy kupować pomiędzy innymi: dozownik na mydło dolewane, dozownik do mydła z czujnikiem, dozownik do mydła z łokciownikiem, dozowniki na mydło w osobnym systemie – i mnóstwo pozostałych. Nie wspominając już o doborze odcienia – możemy zdecydować się na jasne czy ciemne dozowniki do mydła, dyspensery do mydła ze stali, z doskonałej klasy ABS-u.

W innowacyjnej łazience sprawdzi się bezdotykowy dozownik do mydła

W innowacyjnych łazienkach możemy obecnie napotkać wyjścia na miarę dwudziestego pierwszego wieku. Gadżety łazienkowe są praktyczne oraz intuicyjne. W każdej toalecie można zainstalować na przykład dozownik bezdotykowy do mydła, jaki do owej chwili kojarzył się często z toaletami w obiektach hotelowych lub usługowych. To narzędzie zostało wykonane oczywiście z myślą o obiektach, w jakich korzysta z niego mnóstwo osób. Bezdotykowy dozownik do mydła zaopatrzony jest w sensor, jaki odpowiada na zbliżenie do niego dłoni.

Zalety dozownika z czujnikiem ruchu

Ważną wartością takiego rozwiązania jest bezdotykowe korzystanie z standardowego dozownika. Użytkownicy nie muszą naciskać żadnych przycisków starczy, iż podsuną dłoń pod sensor ruchu, natomiast dozator automatycznie uwolni na nią właściwą ilość mydła. Dzięki takiej postaci obsługi przenoszenie się bakterii oraz drobnoustrojów jest ograniczone do minimum. Automatyczny dozownik umożliwia też na kontrolę wykorzystania ilości mydła, ponieważ wydaje wyjątkowo niewielką porcję preparatu czyszczącego w zupełności odpowiednią do precyzyjnego wyczyszczenia rąk. Inną wartością, jaką ma dozownik do mydła bezdotykowy, jest to, iż w czasie, jak dłonie są niezwykle brudne, nie ma obaw przed zanieczyszczeniem przedmiotu, więc również dobrze będzie realizował własną funkcję w kuchni. Niestety, zasobnik ręczny należy po wykorzystaniu oczyścić, ewentualnie trochę się nagimnastykować oraz do jego uruchomienia wykorzystać łokcia, co niewątpliwie obniża komfort wykorzystywania.